Koření

Koření

Hit kosmetického průmyslu: Šnečí sliz má blahodárné účinky na lidskou pleť!

V gastronomii jsme si na hlemýždě už docela zvykli, v kosmetickém průmyslu jsou ovšem stále raritou. Jejich sekret pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky, hydratuje pleť, zpomaluje stárnutí pokožky a

V gastronomii jsme si na hlemýždě už docela zvykli, v kosmetickém průmyslu jsou ovšem stále raritou. Jejich sekret pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky, hydratuje pleť, zpomaluje stárnutí pokožky a obsahuje kolagen, elastin a vitamíny A, E a C. Kolik v přepočtu stojí noční krém s touto složkou? A co všechno obnáší chov plžů?

Čím dalším jsme se v Koření z 13. března zabývali?

Zemědělci z Fukušimy nás uvedli do tajů výroby přírodního indiga. Proč se rozhodli ovládnout prastarou techniku barvení textilií?

Obyvatelé východní Afriky svádí marný boj s mohutnými roji kobylek, které decimují jejich úrodu. Jak se je rozhodla využít zdejší charita?

Na Taiwanu jsme vyrazili na exkurzi do naprosto originálního knihkupectví. Jak ovlivňuje náš požitek ze čtení hudba nebo osvětlení?

Rybáři v Kamerunu se potýkají s invazivní rostlinou, která okupuje tamní jezero Ossa. Jakými prostředky se proti ní místní snaží bojovat?

Za týden začíná astronomické jaro. Podívejte se na dechberoucí záběry na rozkvetlou jarní přírodu!

Celý díl naleznete na Voyo.

Share Tweet