Snídaně s Novou

Snídaně s Novou

Vaříme s Romanem: Jak na vepřovou panenku se sýrem feta a kukuřičným salátem?

V pátek 9. dubna ve Snídani s Novou Roman Staša připravoval vepřovou panenku se sýrem feta a salátem z grilované kukuřice. Uvedené množství surovin vystačí na dvě porce. Jaké ingredience budete

V pátek 9. dubna ve Snídani s Novou Roman Staša připravoval vepřovou panenku se sýrem feta a salátem z grilované kukuřice. Uvedené množství surovin vystačí na dvě porce. Jaké ingredience budete potřebovat a jaký je postup?

Suroviny:

vepřová panenka 250 g
feta 100 g
česnek 3 stroužky (najemno nakrájený)
cibule bílá 1 ks (najemno nakrájená)
vakuovaná kukuřice 1ks
rajčata 3 ks (najemno nakrájená)
bazalka 30 g (najemno nakrájená)
máslo 20 g
chilli paprička 1ks (najemno nakrájená nebo drcená v hmoždíři)
sůl
pepř

Postup:

Maso očistíme a zprudka zatáhneme ze všech stran na grilu nebo pánvi. Necháme odpočinout. Mezitím ugrilujeme dozlatova kukuřici a necháme si rozpustit máslo se solí, pepřem a chilli papričkou. Ihned po vyndání kukuřice ji potřeme máslovou směsí a necháme marinovat.

Nachystáme si alobal a položíme na něj česnek s cibulí. Dáme na cca 4 minuty na rozpálený gril. Poté sundáme. Maso vložíme do alobalu společně s fetou, která bude vedle masa, ne na něm. Na maso položíme polovinu másla. Vše zabalíme a grilujeme dalších cca 9 minut.

Zrníčka kukuřice odkrájíme a dáme do mísy společně s rajčaty, bazalkou a půlkou fety z grilu. Maso rozkrájíme na plátky a podáváme zasypané česnekem, cibulí a zbytkem fety.

Snídani s Novou sledujte každé všední ráno od 05:55 na Nově. Celé díly najdete na Voyo. 

Share Tweet