Tescoma s chutí

Tescoma s chutí

Lívance - 02. 07. 2020

Suroviny:

150 g hladké mouky, 200 ml mléka, 20 g cukru moučka, 1 vejce, 12 g prášku do pečiva, ovocné coulis, ostružiny na ozdobení, moučkový cukr na poprášení, 3 lžíce oleje, špetka soli, zakysaná

Suroviny:

150 g hladké mouky, 200 ml mléka, 20 g cukru moučka, 1 vejce, 12 g prášku do pečiva, ovocné coulis, ostružiny na ozdobení, moučkový cukr na poprášení, 3 lžíce oleje, špetka soli, zakysaná smetana.

Postup:

Vymícháme mouku s mlékem, vejcem, cukrem, práškem do pečiva a špetkou soli na hladké těsto, necháme 10 minut odpočinout. Do rozehřáté pánve s olejem vložíme tvořítko s dekorovacími disky a naplníme je těstem cca 2 mm pod okraj. Smažíme 7 minut z jedné strany, pomocí úchytů tvořítko s lívanci otočíme a smažíme dalších 5 minut. Tvořítko sejmeme, lívance přemístíme na talíř a sejmeme dekorovací disky. Zdobíme dle fantanzie ovocným coulis, zakysanou smetanou.

Lívance dle Radka Šubrta

Suroviny: Kostka droždí, voda, hladká mouka, krupicový cukr, špetka soli.

Postup: Kostku droždí rozdrobíme do vlažné vody/mléka s cukrem, dobře rozmícháme společně s hladkou moukou. Na teplém místě necháme vykynout těsto do dvojnásobného objemu. Smažíme lívance v tvořítku, zdobíme zakysanou smetanou, ovocným coulis, ovocem, moučkovým cukrem.

Share Tweet

Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.