Tescoma s chutí

Tescoma s chutí

Oříškový nákyp - 01. 04. 2020

Potraviny: Těsto: 70 g másla, 5 vajec, 70 g moučkového cukru, 1 lžička mleté skořice, 1 lžička nastrouhané citronové kůry, 50 g jemné strouhanky, 2 lžíce rumu, 100 g lískových oříšků strouhaných

Potraviny: Těsto: 70 g másla, 5 vajec, 70 g moučkového cukru, 1 lžička mleté skořice, 1 lžička nastrouhané citronové kůry, 50 g jemné strouhanky, 2 lžíce rumu, 100 g lískových oříšků strouhaných (oříšky na posypání na ozdobu).

Krém: 250 ml smetany ke šlehání, 50 g moučkového cukru, 2 žloutky.

Máslo, žloutky a cukr utřeme do pěny. Pak do žloutkové pěny nastrouháme kůru a přidáme skořici a rum. Bílky vyšleháme na sníh a vmícháme do žloutkové pěny. Přidáme strouhanku a oříšky. Těsto rozdělíme do misek. Vložíme do trouby vyhřáté na 160 °C a pečeme asi 25 minut. Žloutky na krém dáme do kastrůlku na vodní lázni a šleháme. Vyšlehané žloutky spojíme s vyšlehanou smetanou. Upečené nákypy vyklopíme z misek a servírujeme se žloutkový krémem.

Share Tweet

Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.