Toulky Českem

Světoznámí artisté si vybrali Prahu.

Že jste už viděli všechno? Dimitri a Nancy Štaubertovi dělají nemožné. Cirkusoví artisté se proslavili hlavně svými triky s dlouhou tyčí. Dimitrimu nedělá problém unést a udržet na čele kovovou tyč, na jejímž vrcholu je jeho neteř Nancy. A aby toho nebylo málo, je na jednokolce a ještě u toho žongluje.

 

Jsou jedinými na celém světě, kteří toto umí, s tímto trikem zazářili na nejprestižnějším festivalu cirkusového umění v Monte Carlu, kde uspěli mezi čtyřmi nejlepšími. Z rukou monacké princezny pak převzali stříbrnou sošku, která v cirkusovém světě představuje podobnou prestiž jako filmový Oscar.

 

Oba na přelomovou událost, díky které mají teď nabídky na pět let dopředu, vzpomínají. Poprvé za 40 let festivalu neměli během představení jištění. „Nancy jsem to řekl těsně před vystoupením, byl jsem si stoprocentně jistý,“ popisuje Dimitri. Nancy nakonec souhlasila. „Řekla jsem mamce, ať jde dovnitř, do manéže, a kdyby se náhodou něco stalo, ať mě chytne. V mládí to takto už jednou udělala u své partnerky,“ řekla Nancy.

 

Mezinárodně uznávaný pár vystupuje hlavně v zahraničí. Do budoucna se ale plánují usadit v Čechách a vybudovat v Praze cirkusové varieté. Jejich neuvěřitelné kousky i pády sledujte ve videu.

Líbí se Vám nový web NovaPlus?

Napište nám, s čím jste nebo nejste na stránkách spokojení.