Vydejte se do pohádkového města plného památek! Český Krumlov je sázka na jistotu

út 03 18:00

Léto je tady a s ním i prázdniny. Pokud si lámete hlavu nad tím, kam s dětmi vyrazit, máme pro vás tip. Vydejte se do Českého Krumlova!      

 

Dominantou města je zámek, který byl rezidenčním sídlem Rožmberků. Z jeho věže je nejkrásnější pohled na celé historické centrum, zapsané od roku 1992 na seznamu světového dědictví UNESCO. Zejména v letních měsících je oblíbeným cílem nejen českých, ale také zahraničních turistů, které láká na zachovalé historické interiéry a hlavně naprostý skvost – zámecké barokní divadlo. Má také dlouholetou tradici v chovu medvědů, kteří se zde objevili už v 16. století.

 

Český Krumlov, to nejsou jen překrásné památky, ale také graffitové doly. Do jednoho z nich se můžete podívat i v prvním díle Toulek Českem. Pod zem návštěvníky zaveze speciální důlní vláček, kterým dříve jezdili horníci. Cesta je dlouhá zhruba kilometr a půl a trvá přibližně deset minut. Ale pozor, dole je pořádná zima, teplota dosahuje pouhých deseti stupňů, tak se nezapomeňte teple obléct.

 

Město je také oblíbeným místem vodáků. Půjčoven loděk je zde hned několik a rozhodně stojí zato zkusit si sjet alespoň část řeky Vltavy.

 

 

Český Krumlov, to nejsou jen překrásné památky, ale také grafitové doly. Do jednoho z nich se můžete podívat i v prvním díle Toulek Českem. Pod zem návštěvníky zaveze speciální důlní vláček, kterým dříve jezdili horníci. Cesta je dlouhá zhruba kilometr a půl a trvá přibližně deset minut. Ale pozor, dole je pořádná zima, teplota dosahuje pouhých deseti stupňů, tak se nezapomeňte teple obléct.

 

Město je také oblíbeným místem vodáků. Půjčoven loděk je zde hned několik a rozhodně stojí zato zkusit si sjet alespoň část řeky Vltavy.

Sdílejte s přáteli:

TOP RECEPTY po Židlochovicku! Na čem si pochutnávají v malé obci na okraji Brna?

Moravský domov T. G. Masaryka, vinařská mekka a v neposlední řadě také ...

Historie pikadoru na jihu Čech. Takhle před téměř padesáti lety vznikla oblíbená pochoutka

Pokud se mohou České Budějovice pochlubit nějakou gastronomickou a lingvistickou zvláštností, ...

Komentáře