Historie pikadoru na jihu Čech. Takhle před téměř padesáti lety vznikla oblíbená pochoutka

po 02 18:00

Pokud se mohou České Budějovice pochlubit nějakou gastronomickou a lingvistickou zvláštností, je to rozhodně pikador. To je pojmenování, které se na jihu Čech uchytilo pro párek umístěný do nahřátého rohlíku s kečupem nebo hořčicí. Pokud si myslíte, že jde jen o obyčejný párek v rohlíku, mýlíte se. Pikador je na jihu zkrátka pikador a jiný název pro tuto pochoutku, kterou koupíte nejen v rychlém občerstvení, nepřipadá v úvahu.


Pikador se v Budějovicích objevil před téměř padesáti lety. V létě 1972 dostal českobudějovický řezník Václav Masopust povolení vycestovat na dovolenou do Španělska, odkud si přivezl i recept na tuto pochoutku.


Masopust ji pojmenoval podle pikadorů – španělských zápasníků s býky, kteří na koni pro potěšení publika v tradičních představeních nahánějí s kopím býky pro toreadora. Toreadoři na corridách při zhruba 1700 zápasech ročně usmrtí zhruba deset tisíc býků. Stále více lidí ale tuto tradiční podívanou v dnešní době považuje za formu týrání zvířat, a proto se od tradice postupně upouští a postupně se také zakazuje.

 

Recept na pikador se následně z Českých Budějovic rozšířil po celé republice, kde ho známe spíše pod názvem párek v rohlíku. Jaké byly okolnosti a komplikace spojené s uvedením tohoto receptu na trh, zjistíte v reportáži, kde najdete i vyjádření pamětníků.

Sdílejte s přáteli:

TOP RECEPTY po Židlochovicku! Na čem si pochutnávají v malé obci na okraji Brna?

Moravský domov T. G. Masaryka, vinařská mekka a v neposlední řadě také ...

Historie pikadoru na jihu Čech. Takhle před téměř padesáti lety vznikla oblíbená pochoutka

Pokud se mohou České Budějovice pochlubit nějakou gastronomickou a lingvistickou zvláštností, ...

Komentáře