Nejstarší klub motorkářů Harley-Davidson je v Čechách! Přežil nacistickou okupaci i komunistický režim

Motorky značky Harley-Davidson jsou fenoménem a mají davy fanoušků po celém světě. Možná vás překvapí, že nejstarší fanklub této americké značky se nachází v srdci Evropy, v Praze.

Na začátku byla láska a to bez nadsázky. Celý nápad totiž vznikl, když se tehdejší dealer značky legendárních motocyklů, Bohumil Turek, ženil. Na jeho velký den se sjelo velké množství Harleyů a kdyř si přítomní spolu sedli, slovo dalo slovo a klub byl na světě.

Vznikl tak již v roce 1927 jako „Motoklub Harley-Davidson“. 25. února 1928 pak byl přejmenován na „Harley Club Praha“ a úředně zaregistrován. Tuto registraci klub uvádí jako oficiální datum svého založení.

Jedná se o neziskové, nepolitické občanské sdružení vlastníků a příznivců motocyklů značek Harley-Davidson, Buell a Indian, které sdružuje přibližně 300 členů různých věkových kategorií nejen z České republiky, ale i jiných zemí.


Kdo jsou jeho členové? A jaké jsou jejich příběhy? Reportáž dá nahlédnout do soukromí lidí, kteří svůj život zasvětili silným motorkám.

Sdílejte s přáteli:

Komentáře