Ulice

Ulice

Krásné gesto! Herečky z Ordinace a Ulice ušily roušky pro Apolináře

Oblíbené herečky ze seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2 se rozhodly využít svého volného času a nově objevených talentů v šití, aby pomohly tam, kde je potřeba. Michaela Badinková z Ordinace a

Oblíbené herečky ze seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2 se rozhodly využít svého volného času a nově objevených talentů v šití, aby pomohly tam, kde je potřeba. Michaela Badinková z Ordinace a Ljuba Krbová z Ulice ušily desítky roušek a osobně je předaly před branami porodnice U Apolináře prof. MUDr. Antonínu Pařízkovi.

Když se herečky dozvěděly o naléhavé potřebě známé pražské porodnice, neváhaly a zasedly ke strojům.  „Doma jsem našla staré povlečení a na internetu motivační videa, kde bylo jednoduše vysvětlené, jak roušku ušít. Neměla jsem stroj, takže první jsem šila v ruce. Zjistila jsem, že sousedka má stroj, a tak jsme se dohodly ještě s kamarádkou Petrou Jaškówovou (manželka herce Roberta Jaškówa – pozn.) a rozdělily si úkoly. Jedna měřila a stříhala, druhá žehlila a třetí to spíchla a můj Honza včera vázal gumičky. Na dnešek jsme jich ušily padesát a budeme pokračovat, protože je jich pořád nedostatek,“ říká Michaela Badinková, která s kamarádkami pro Apolináře ušila 50 roušek.

Herečka Ljuba Krbová byla na šití sama. „Já jsem osamělá švadlenka. Šiju po večerech. Neff (spisovatel Ondřej Neff – manžel) pustí film, sedne si ke mně a já si sednu ke stroji. Před rokem jsem přemýšlela, že ten stroj už vyhodím, ale teď jsem ráda, že jsem to neudělala,“ vypráví oblíbená herečka, která na roušky věnovala povlečení svého vnuka Eliáše. „Když jsem mu kupovala nano povlečení, vůbec jsem netušila, jaký poklad kupuju. Rozstříhala jsem ho a ušila z něj dohromady možná stovku roušek. Nejsem velkovýroba, stihnu tak sedm roušek za večer, ale jsem ráda, že jsem i několika kusy mohla přispět,“ dodává Krbová.

Podívejte se na video!

Share Tweet

Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.