Víkend

Víkend

Do večerky ne: Jak se daří druhé generaci Vietnamců u nás?

Vietnamská komunita je největší menšinovou komunitou v Česku! Velká pracovní nasazenost a píle jsou známými přednostmi každého Vietnamce. Jak si vedou, když je jedná o práci a vzdělání? S jakými

Vietnamská komunita je největší menšinovou komunitou v Česku! Velká pracovní nasazenost a píle jsou známými přednostmi každého Vietnamce. Jak si vedou, když je jedná o práci a vzdělání? S jakými stereotypy a rasistickými narážkami se musí každodenně potýkat? Jak se daří druhé generaci, která si šla svou vlastní cestou, aniž by musela pracovat po známých vietnamských večerkách, zjistíte v reportáži!

Čím dalším jsme se ve Víkendu z 28. září zabývali?

Sportovní senzace! To je čtrnáctiletá Viktorie, která má již na svém kontě zlato z mistrovství Evropy v jednom sportu a v druhém je rovnou i šampionkou celého světa. Jaké jsou její další vyhlídky do budoucna? 

Aorta je největší tepnou lidského těla. Právě výduť aorty je nejčastějším postižením, které musí řešit cévní chirurgové. Jakou klíčovou roli má v našich životech?

Zoologická zahrada slaví 90 let od otevření! Práce hlavního veterináře je zde náročnější než se může zdát. Jaká je jeho každodenní náplň? 

Příběh unikátní stavby, která změnila Rakousko-Uhersko! 

Po jakém umění šílí celý svět? Kouzlení za pomocí papíru! 

Celý díl naleznete na Voyo.

Share Tweet