Víkend

Víkend

Z Aše do Ostravy za dvacet minut? Pro nadzvukové stíhačky to není žádný problém!

Vydali jsme se na leteckou základnu v Čáslavi, kde probíhá výcvik pilotů stíhaček. Za dvě minuty dokáže tento letoun uletět třicet pět kilometrů! Jak se v našich podmínkách trénuje nadzvukový let?

Vydali jsme se na leteckou základnu v Čáslavi, kde probíhá výcvik pilotů stíhaček. Za dvě minuty dokáže tento letoun uletět třicet pět kilometrů! Jak se v našich podmínkách trénuje nadzvukový let? Víte, co je to sonický třesk? A jak dlouho trvá, než pilot dokonale ovládne tento stroj? To všechno se dozvíte ve videu.

Čím dalším jsme se ve Víkendu z 1. června zabývali?

Máte rádi párek v rohlíku? V Česku prošla tato hvězda fastfoodu velkou revolucí, její prodejci se zaměřili na kvalitu a nechali se inspirovat překvapivými chutěmi.

Českým loukám chybí vláha a mizí z nich rostliny i živočichové. Jak se i vy můžete starat o zdravou rozmanitost přírody?

Dostali jsme jedinečnou možnost vyrazit na trasu rallye historických vozů! Jak se našim reportérům cestovalo ve Škodě 110 R?

Jak se sportovní střelec Jakub Tomeček připravuje na olympiádu v Tokiu? Vysvětlil nám, co všechno tato disciplína obnáší.

Zúčastnili jsme se věrné rekonstrukce hostiny Karla IV. Dali byste si raději kance na bukových pilinách, nebo kapří karbanátky?

Jaká tajemství skrývá kaple svatého Kříže na Karlštejně? Podívejte se na rekordér!

Nenechte si ujít celé díly tohoto pořadu na Voyo.

Share Tweet